samand soren
Автосалон Статьи СТО в Донецке Полезные советы Контакты


Модельный ряд
X
Контактное лицо * :
Телефон для связи * :
Электронная почта:
Сообщение * :
Введите цифры с картинки:

Як подовжити життя автомобільного акумулятора?

Рано чи пізно будь-яке джерело струму виходить з ладу. Середня тривалість роботи автомобільного акумулятора (АКБ) – 3-4 роки. Але якщо він якісний, а експлуатація правильна, то термін служби може досягати восьми років. Як же подовжити життя приладу? Насамперед скажемо, що чимале значення мають зарядні пристрої для акумуляторів.

Як подовжити життя автомобільного акумулятора?

Правила використання зарядок, що збільшують термін роботи акумулятора

 1. Вибирайте зарядні пристрої хороших виробників. Наприклад, італійської фірми Telwin: https://www.autom.com.ua/ua/oborudovanie_sto/chargers_battery_auto/.
 2. Взимку перед початком процесу зарядки потримайте акумулятор у теплі, нехай нагріється до кімнатної температури.
 3. Краще, якщо струм заряду становить 10 % від місткості батареї.
 4. Мінімальний час зарядки – десять годин.
 5. Лякайтеся саморозряду. Влітку заряджайте прилад раз у чотири місяці, взимку – раз у один-два місяці. Але якщо при перевірці вольтметром ви бачите напругу вище, ніж 12,5 Вольт, то підзарядка не потрібна.

Інші рекомендації

 • АКБ боїться повної розрядки. Тому, коли рідко користуєтеся машиною, від'єднайте від акумулятора клеми. Так сигналізація та програвач не розряджатимуть його.
 • Періодично ареометром перевіряйте щільність електроліту (кожні три тисячі кілометрів пробігу). Якщо вона становить понад 1,27, то додайте дистильованої води й зверніться до майстра для визначення причини випаровування вологи з електроліту. Найчастіше вона криється в зламі реле регулятора напруги.
 • Намагайтеся уникати частих коротких поїздок. Через них батарея не може повноцінно заряджатися від бортової системи.
 • Тримайте машину влітку в прохолоді. Через спеку пластини АКБ покриваються сульфатом свинцю.
 • Час від часу протирайте акумулятор ганчіркою, змоченою в нашатирному спирті.
 • У холодну пору року не крутіть стартер довше 15 секунд. Робіть спроби завести машину з інтервалом у хвилину – не частіше. Перед тим, як заводити авто, треба моргнути дальнім світлом, щоб трохи прогріти акумулятор.

Ще один важливий момент – звертайте увагу на дату виробництва акумулятора перед покупкою. Якщо прилад виготовлений більше півроку тому, від нього краще відмовитися. Також АКБ повинен бути розрахований на холодний пуск (запуск при -17 ºС).

Сподіваємося, наші поради допоможуть вам завжди тримати авто у відмінному стані!
Яндекс.Метрика